Meie õuel seisab nüüd uhke pesapuu

Ootasime  kõik suure   ärevusega, kas meie väga edukalt kulgenud  Pesapuu-kampaania  jõuab   sel (2017) aastal lõpusirgele või ei  ja me võime  rahuliku südamega öelda – „Tehtud!“

Tänu  Tommy Play OÜ vastutulekule atraktsiooni hinda veidi alandada, tänu kiiretele ehitusmeestele, kes atraktsiooni ka üles panid,  oli  võimalik, et veel sellel varasügisel saime  lapsed uhkele ronilale lustima lubada.

2. oktoobril 2017.a oli turvakodu aias pidulik kogunemine, kus linnavalitsuse, lastekaitseteenistuse, teiste lasteasutuste esindajate ja majarahva  aplausi   saatel    sai Pesapuu  ametlikult  kasutusse antud.

Juhataja Piret Värno tänusõnad kuulusid linnavalitsusele,  kes omalt poolt  toetas kevadel Pesapuu püstitamist 3000 euroga, tehes sellega ühtlasi  kingituse Turvakodu 25.aastapäeva puhul.

Juhataja tänusõnad kuulusid ka kõikidele ülejäänud annetajatele- nii üksikisikutele kui  erinevatele organisatsioonidele, klassikollektiividele, firmadele, keda kõiki kokku oli 64.

Pesapuu kampaania  käivitus  2016.aasta  alguses. Ajavahemikul jaanuar-märts toimus väga aktiivne hääletamine, kus nii lapsed kui täiskasvanud  said anda hääle oma lemmikatraktsioonile. Valida said kõik, kes ühel või teisel viisil turvakoduga seotud olid.

Pesapuu-atraktsioon sai kaaluka häälteenamuse.  Alghinnaks oli 18 tuhat eurot, mille kokkusaamiseks  pidimegi välja kuulutama heategevuskampaania. Kokku laekus üle 16 tuhande euro.

Meil on väga hea meel, et meie üritusega haakusid nii paljud heatahtlikud inimesed, kes soovisid oma panusega meie laste õuele rõõmu tuua.

Pesapuu sai kohe  avapäeval esimesed  ristsed. Külalisedki  olid vaprad ja proovisid, kuidas  ühes pesas maa ja taeva vahel õõtsuda on.

Selliseid pesasid on suure atraktsiooni peal neli,  nendeni jõudmiseks tuleb aga osavust näidata ja mööda erinevaid köisredeleid üles  ronida.

Küllap siin juba lastel tegevust jätkub. Ja hea  sporditreeningu saab siit kindlasti ka.

Kinnitame ka  oma naabritele Naerumaa lasteaiast, Herbert Masingu kooli lastele ja ka lähedalasuvate kortermajade peredele, et nendegi lapsed  on oodatud meie Pesapuule ronima.  Head on alati tore jagada oma sõpradega!

Aitäh veelkord kõigile, kes  selles tänuväärses ürituses oma panuse andsid.