Uudised

Lastega Lottemaal

Tartu Laste Turvakodu lapsed Lottemaal

 

Selleaastasel väljasõidul  Lottemaa teemaparki 26. juunil 2018 osales meie majast 9 inimest, kaks täiskasvanut ja 7 last. Kasvataja abiliseks oli üks ema, kelle abivalmidust, pühendumust ja heatahtlikkust andis imetleda ja kes kasvatajale pika päeva jooksul tõeliseks toeks ja koostööpartneriks laste toetamisel ja turvamisel oli.

Transpordikorraldusel oli jälle õla alla pannud Tartu Mäekodu  ja nii me siis toreda  kolme grupi ( Mäekodu, Käopesa, turvakodu) kooslusena Lottemaale ja tagasi kulgesime. Paljud lapsed on varem turvakodus viibinud ja nii  kogesime kohtudes jälle äratundmisrõõmu ja terehõiked tegid südame soojaks.

Ka saime bussis üksteisele abiks olla, kui ühte väikepoissi oksevaevus tabas või kui üks väike tüdruk muhu sai, kui ta bussi pidurdamisel õnnetul kombel põsega vastu seljatuge põrkas. Külm joogipudel oli siis kompressi eest.

Kasvatajale ja kahele lapsele oli Lottemaa juba eelmisest aastast tuttav. See aga ei vähendanud valmisolekut päevast maksimaalne  võtta ja kõigest pakutavast aktiivselt osa võtta.

Õhin ja elevus  valdas meie lapsi kogu päeva jooksul ja mitte keegi ei ilmutanud väsimuse märki.

„ Lähme sinna, või lähme nüüd sinna!“ õhutasid  4.-8.aastased väikelapsed reipalt kasvatajat järjest uusi atraktsioone avastama ja nendele lustima.

Väga meeldis meie omadele torust alla libiseda, samuti seikluspargis erinevatel köisradadel turnida.   Käisime läbi kõik majad,  olime kõrgel Lotte-maja katusel, osalesime siin-seal  töötubades,  poisid tagusid väljakul jalgpalli, vaatasime teatrietendust, käisime mere ääres vees sulistamas  jne.

Lõunasöögi-menüüga olime juba kodus tutvust teinud ja kõikidel oli oma soov selge. Lastele meeldis ettekandjale oma soovi  edastada, nii tähtsakesed olid nad seda lausudes. Küll toodi nüüd suured portsud lauda! Lapsed asusid õhinal sööma,  küllap olid kõhud ka rassimisest tühjaks läinud. Aga mis liig see liig, pool jäi kindlasti taldrikule, mille  kasvatajad siis kaasa pakkisid.

Pikk päev seikluspargis oli lastele tõeline seiklus. See sõbralikkus ja omainimeseks olemine, mis Lottemaa noortel näitlejatel nii ehedalt ja loomutruult välja tuli, vaimustas meie lapsi eelkõige.

Kõik lapsed kuulutasid, kes oli nende lemmiktegelane. Kui palju kallistusi, naeratusi, lehvitamisi sellel päeval jätkus igasse õuesoppi, teerajale jne.

„ Kuidas nad küll terve päeva jõuavad sellised olla?“ õhkas  Karola (8.a.), kui rääkisime nende ülirõõmsate noorte tegutsemislustist ja mänguhoost.

Tegelikult ongi see suurepärane noortekollektiiv mootor, mis paneb selle mängumaa  tõeliselt elama.

Väljasõit oli laste jaoks võimalus ennast välja elada mitmekesises tegevuses, täiskasvanud võisid jälle rõõmustada laste rõõmuelamuste üle.  Päev oli üks tore ja mõnus kulgemine meie kõigi jaoks.

Tagasisõit nagu ikka pikkade reiside puhul möödus tukkumise ja vaikse norina saatel.

Suur tänu SEB heategevusfondile, et meie lapsed said osa imetoredast päevast!  http://heategevusfond.ee/%E2%80%9Esaaks-ka-ise-sellises-majas-elada%E2%80%9C

 

 

Lastega teatris – Üle linna Vinski

Meie ühine tore päev 25ndal juunil algas kogunemisega turvakodu ees. Tööl olev kasvataja Milvi oli aidanud sättida kõik väiksemad tüdrukud kleitidesse ja suuremadki olid riietusega pisut vaeva näinud, et ees ootas ikkagi teatrisse minek. Kõik oli täis mõnusat ootusärevust.

Esmalt läksime ühiselt sööma Dorpati hotelli restorani. Lastele väga meeldis, et nad said ise oma meele järgi toitu valida. Väiksemate tüdrukute puhul märkasime, kuidas neilegi meeldis harjumuspärase morsi asemel täna teed juua ja seda nagu väiksed preilid kunagi.

Teatri ees ootas meid särtsakas fotograaf ning kõik meie ilusad poisid ja tüdrukud said pildile.

Etendus oli kaasahaarav, seda võis näha nii pisemate kui suuremate nägudelt. Ja kindlasti võimalus teha pärast koos kangelastega pilte ning saada autogramme. Meie noored tüdrukud aga sättisid pildile koos samaealise peategelasega, oli tunda uhkust ja kaasaelamist.

Kindlasti oli see õhtupoolik turvakodu laste ja saatjate jaoks väga tore. Saime taaskord ühe kogemuse võrra rikkamaks, kuidas käituda restoranis ja teatris. Samuti tõdesime taaskord, et SEB Heategevusfond korraldas ilusa päeva koos väga vahva etendusega. Suur aitäh! http://heategevusfond.ee/imed-juhtuvad-ikka-heade-inimestega

 

Külaskäik Vudilasse

15.juunil veetis kogu turvakodu pere ühe toreda ja päikeselise päeva
Vudila mängumaal. Tegevusi jätkus meil seal terveks pikaks päevaks:
nautisime üheskoos veemõnusid, hüppasime batuutidel, sõitsime erinevate
autode ja vesiratastega ning käisime miniloomaaias loomi vaatamas. Lõuna
ajal valmistasid meie tublid töötajad ja vabatahtlikud kõigile suure ja
kosutava lõunasöögi hea ja paremaga. Suur aitäh kõigile ilusa päeva eest!

Ja suurim tänu Vudila meeskonnale, kes meid lahkelt vastu võtsid!

Lastekaitsepäeva pidu Tartu laste turvakodus

1. juuni õhtul tähistasid lapsed, töötajad ja vabatahtlikud Tartu laste turvakodu õues lastekaitsepäeva. Õu oli kilkeid täis, ilus ilm, grillilõhnad, muusika ja toredad mängud tegid kõigil meele rõõmsaks. Neid, kellel suurest trallist kõht tühjaks läks, kosutasid Coopi annetatud maitsvad koogid, kringel, limonaad ja jäätis ja turvakodu kokatädi valmistatud maitsev kartulisalat. Vahvat pidu kiideti veel mitu päeva tagantjärele.

 

Kevadisest Tartu laadast

7. mail 2018 osales Turvakodu Tartu kevadlaadal, kust saime väga positiivse laadal osalemise emotsiooni. Tore, et leidub nii palju inimesi, kes on nõus rahaliselt aitama. Südame tegi soojaks iga annetus ja pakkus sooja emotsiooni nii endale kui ka annetajatele. Laada lõpu poole tuli ka päike välja ja see süstis reipust ja tuju nii müüjatesse kui ostjatesse.

Meie väljapanekutest leidsid paljudki ostjad endale üht-teist vajalikku ja armast. Näiteks Rootsi turistid rõõmustasid Rootsi lipuga kilpkonnamagneti üle. Inimesed olid liigutatud, kui me selgitasime, miks turvakodu logo on just kilpkonn – sest tal on alati kodu olemas. Kõige enam meeldisid inimestele puust järjehoidjad ja küünlad. Kiideti üldiselt heategevusmüügi missiooni. Tore oli jälgida üht noort ema, kes oma kahele lapsele 2-euroseid münte jagas, et lapsed saaksid midagi meie letist osta.

Laadal olid kohal vabatahtlikud Mirjam, Sandra, Mai ja Kaisa.

 

Turvakodu tänab kõiki aktiivseid vabatahtlikke, kes laada ettevalmistusega abiks olid! Samuti suur-suur tänu kõigile annetajatele!

 

Turvakodule annetati heategevuslikul laadal kokku 227 eurot.

 

Aitäh!

Tore koostööprojekt

Eelmise aasta sügisest algas meie koostöö Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga.

Nimelt oleme neile praktikabaasiks, pakkudes praktikakohti tegevusjuhendajate ja lapsehoidjatena. Esimesed lepingudki said pidulikult aasta lõpus allkirjastatud.

Loodame toredale koostööle ja ootame praktikale!

 

www.nooruse.ee

Uued tuuled turvakodus

Meil on suur rõõm teatada, et oleme ühe tähtsa paberi võrra rikkamad. Nimelt jõudis enne jõule meieni maavanema allkirjaga dokument, mis ütleb, et meie majale on omistatud lapsehoiuteenuse tegevusluba! Täpsemalt tähendab see seda, et uuest aastast alustame lapsehoiuteenuse pakkumisega peredele, kus kasvab raske või sügava puudega laps, toetamaks vanemate toimetulekut ja tööl käimist.

Turvakodu lapsed Rakvere Jõulumaale

Tartu Kutsehariduskeskuse raamatupidamise eriala teise kursuse õpilased Gerly ja Merle koostasid oma Projektijuhtimise tunnis projekti “Tiigi tänava Turvakodu lapsed Rakvere Jõulumaale”. Pojekt oli edukas ja just täna hommikul sõitis turvakodu rahvas Rakverre jõulumaale ja linnaväljaku kuuske vaatama.

Siin kohal tahame tänada sponsoreid, kes uskusid nii meisse, kui ka projekti endasse ja aitasid teha selle teoks! Suured tänud A. Le Coq AS, Balti Veski AS,  Charlot OÜ, Estinvait OÜ, Kikibello OÜ, Lendliis OÜ, Matu Lastekaubad OÜ, Melvarpuit OÜ, Pakendikeskus AS, Politsei – ja Piirivalveamet, PRO Roof OÜ,   Räpina Paberivabrik AS,  Sash OÜ, SA Virumaa Muuseumid ,  3DG.

Erilised tänud: Kerli Anniko, Merle Arna, Kerli Mändla, Eve Nurme ja  Juta Tõevere.

Vahvad abilised ESNist

Ühel ilusal eelmise nädala õhtul (6.detsember) oli meie majas koos killuke Saksamaalt, Prantsusmaalt, Portugalist, Ukrainast, Indiast ja Eestist. Nimelt just nendest maadest pärit Erasmus Student Network ESN noored tulid meie jõulueelsesse saginasse oma panust andma. Nende usinate näppude all valmisid kilpkonnakujulised magnetid ja piparkoogid, mis rändasid rõõmsasti laupäeval jõululaatadele, et leida endale omanik.

Aitäh!

Külalised Värskast

Kellele ei meeldiks külalised? Eriti kui nad toovad endaga kaasa suure hulga kingitusi!

Just selline oli meie eelmise nädala kolmapäeva hommik, sest külas käis Värska Gümnaasiumi 6. klass.
Meie omalt poolt tutvustasime noortele maja ja vastasime rõõmuga küsimustele.

Aitäh Teile, lahked Värska inimesed – Te olete võrratud!